Słoneczne Krajobrazy 2014

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

SŁONECZNE KRAJOBRAZY

21-28.09.2014

SPLENDIDA oznacza po włosku PIĘKNY. Może to i nieudolne tłumaczenie nazwy wielkiego statku, ale jak inaczej określić zgrabną sylwetkę białego kolosa na tle błękitnego, słonecznego nieba i szmaragdowych fal Morza Śródziemnego? Taki właśnie widok, taki właśnie klimat towarzyszył nam podczas morskiej wyprawy we wrześniu 2014 roku.

W grupie na pokładzie znaleźli się zarówno „nowicjusze”, jak i „stali bywalcy” rejsów wycieczkowych. Wszyscy oni zostali oddani w dobre ręce doświadczonego pilota w osobie Bogny. I choć statek był duży (333 m długości i 16 pokładów) to dzięki niej nikt nie czuł się osamotniony. Każdy wiedział gdzie, co i kiedy się dzieje, każdy mógł „przestudiować” wieczorne menu w języku ojczystym. Nawet bywalcy nocnych lokali nie byli pozostawieni bez opieki!!! (dzięki Bogna)

A co jeszcze mogło być „splendida”?
Piękny był Neapol i antyczne Pompeje, zachwyciła Sycylia z portem w Mesynie i wyprawą do Taorminy. Tunezja uraczyła nas upałem, cudownymi widokami w SidiBou Said i zabytkami Kartaginy. Barcelona choć jak zwykle zatłoczona, oddała nam troszkę swojej magicznej atmosfery. A Marsylia jak przystało na Prowansję pachniała winem i lawendą (głównie dzięki sklepikom z mydełkami).

Czas mijał nieubłagalnie i MSC SPLENDIDA po 8 dniach przybył do portu końcowego w Genui. Po wyokrętowaniu Bogna nam nie „odpuściła”. I miała rację, gdyż spacer portowymi uliczkami okazał się miłym dopełnieniem rejsu.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do galerii foto

Tomek Jakubowski
BP MOANA